Historie Válcoven trub Chomutov

17. dubna 2008 v 18:42 |  Historie
Závod byl postaven již v roce 1870 a představoval na tehdejší dobu moderní železárny se širokým výrobním programem. V roce 1887 byl závod zakoupen firmou Mannesmann, která provedla jeho rekonstrukci na výrobu bezešvých ocelových trubek. V roce 1890 se podařilo vyrobit první bezešvou ocelovou trubku na světě poutnickým způsobem. Tímto byl dán základ pro výrobní program závodu až do současné doby.

Modernizovaná výrobní technologie je doplněna systémem řízení jakosti, který zaručuje dodržení kvality výrobků podle současných norem a požadavků zákazníků. Tento sytém působí ve všech fázích technologického procesu i v podpůrných činnostech a je založen na zásadách normy EN ISO 9001 a API Spec Q1/5L.

Systém pokrývá všechny činnosti výroby počínaje technickým zpracováním zakázek, zajišťováním odpovídajícího vsázkového materiálu, vstupní kontrolou, výrobní technologií až ke konečnému finálnímu výrobku, který je plně kontrolován z pohledu požadavků uvedených v platné kupní smlouvě. Pro splnění těchto požadavků má závod odpovídající strukturu útvaru řízení jakosti a jeho pracovníci jsou vybaveni odpovídajícím technickým zařízením pro výrobní a technologickou kontrolu a mají pro tuto činnost potřebná oprávnění. Válcovny trub Chomutov jsou tak schopny vyrábět trubky s vysokou kvalitou z uhlíkatých, legovaných i vysoce legovaných ocelí pro dopravu ropy, plynu, vody a jiných médií, trubky pro konstrukční použití v běžném strojírenství. Trubky pro systémy klasických i jaderných elektráren.
Fotografiee naleznete ve fotogalerii
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chtěli byste obnovit výrobu ve Válcovnách trub Chomutov

Ano
Nevim
Ne

Komentáře

1 Václav Bečvář Václav Bečvář | E-mail | Web | 24. května 2019 v 9:20 | Reagovat

V roce 1976 jsem se vyučil strojníkem válcoven ! V národním podniku VTŽ Chomutov se vyráběli velice kvalitní bezešvé trubky a levně, od té doby nakupuje trubky draze ze sousedních zemí ! Za to viním zkorumpovanou vládu a to až do dnešní doby !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama